مناسبت ها

سوربات پتاسیم

پتاسیم سوربات

(به انگلیسی: Potassium sorbate) با فرمول شیمیایی C6H7KO2 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 516931 است. که جرم مولی آن ۱۵۰٫۲۲ گرم بر مول می‌باشد.

 

از خواص خوب سوربات پتاسیم میتوان به حلالیت بالای این محصول در آب اشاره نمود . همین حلالیت بالا و خاصیت نگهدارندگی قوی نمک سوربات پتاسیم سبب استفاده بالای آن در تولید مواد غذائی شده است .

 

سوربات پتاسیم یکی از پر کاربرد ترین نگهدارنده هاست و در انواع صنایع از قبیل تولید لبنیات ، فرآورده های گوشتی و فرآورده های آردی مانند تولیدکنندگان کیک و کلوچه کاربرد دارد .

 

جالب آنست که سوربات پتاسیم بطور طبیعی در برخی از توت ها موجود است.

اندازه‌گيری سوربات پتاسيم و بنزوات سديم در نمونه‏ها‏ی دوغ عرضه شده در شهر تهران با روش HPLC

دوغ محصول تخميری سالم و سلامت بخش است که به عنوان يک نوشيدنی ملی ايران محسوب می‌شود. با توجه به اهميت ملی دوغ و مصرف روز‌افزون اين نوشيدنی تخميری سلامت‌بخش و استفاده از نگهدارنده‌های سوربات و بنزوات به منظور افزايش ماندگاری و کاهش بار ميکربی در دوغ، لزوم مطالعاتی به منظور تعيين استاندارد و حدود مجاز اين افزودنی‌ها در اين فرآورده لبنی تخميری حائز اهميت است. هدف از اين مطالعه، اندازه‌گيری سوربات پتاسيم و بنزوات سديم در نمونه‏ها‏ی دوغ عرضه شده در سطح تهران می‌باشد. مواد و روشها: به منظور اندازه‌گيری سطوح نگهدارنده‌های سوربات پتاسيم و بنزوات سديم در دوغ، ابتدا عوامل موثر بر استخراج سوربات پتاسيم و بنزوات سديم (pH‏ نمونه استخراجی، حجم حلال استخراجی، ميزان محلول کارز و سرعت سانتريفوژ) بهينه سازی و از روش ارقام شايستگی معتبرسازی گرديدند. بدين منظور، حدود 90 آناليز بر روی نمونه دوغ تهيه شده در آزمايشگاه انجام گرديد. سپس، تعداد 60 نمونه دوغ‌ از نوع بدون گاز گرماديده در 3 ماه متوالی فصل تابستان از سطوح بازار جمع آوری و ميزان سوربات پتاسيم و بنزوات سديم با دستگاه HPLC مورد اندازه‌گيری قرار گرفت. به منظور تجزيه و تحليل داده ها از نرم افزارSPSS 16 استفاده گرديد. يافتهها: نتايج تحقيق نشان داد دوغ‏‌های صنعتی معروف عرضه شده در شهر تهران در فصل تابستان (تير، مرداد و شهريور) از نظر مقدار غلظت سوربات پتاسيم و بنزوات سديم، تفاوت معنی‌داری با يکديگر نداشتند. بيشترين غلظت سوربات پتاسيم و بنزوات سديم به ترتيب 8/267 و 3/49 ميلی‌گرم بر کيلوگرم و کمترين غلظت اين نگهدارنده‌ها به ترتيب 2/8 و 6/4 ميلی‌گرم بر کيلوگرم در نمونه‌های دوغ اندازه‌گيری گرديد. نتيجه گيری: عليرغم عدم وجود حد استاندارد برای مصرف نگهدارنده‏های سوربات پتاسيم و بنزوات سديم در دوغ، اين نگهدارنده‏ها در دوغ‌های مصرفی شهر تهران استفاده می‌شوند. تحقيق حاضر می‌تواند گامی مؤثر برای تدوين استاندارد و تعيين حدود مجاز مصرف نگهدارنده‌های سوربات پتاسيم و بنزوات سديم محسوب شود. واژگان کليدی: سوربات پتاسيم- بنزوات سديم- دوغ- کروماتوگرافی مايع با کارآيی بالا

 

نام‌گذاری آیوپاک

Potassium (2E4E)-hexa-24-dienoate

دیگر نام‌ها

E202

Sorbistat-K

Sorbistat potassium

شناساگرها

شماره ثبت سی‌ای‌اس          24634-61-5 Yes

پاب‌کم    23676745

کم‌اسپایدر            4445644 Yes

KEGG   D02411 Yes

SMILES

[K+].[O-]C(=O)\C=C\C=C\C

 

InChI

InChI=1S/C6H8O2.K/c1-2-3-4-5-6(7)8;/h2-5H,1H3,(H,7,8);/q;+1/p-1/b3-2+,5-4+; Yes

Key: CHHHXKFHOYLYRE-STWYSWDKSA-M Yes

 

InChI=1/C6H8O2.K/c1-2-3-4-5-6(7)8;/h2-5H,1H3,(H,7,8);/q;+1/p-1/b3-2+,5-4+;

Key: CHHHXKFHOYLYRE-ZCSOUONQBI

 

خصوصیات

فرمول مولکولی      C6H7KO2

جرم مولی            ۱۵۰٫۲۲ g mol−1

شکل ظاهری        White crystals

بوی       yes

چگالی    1.363 g/cm3

دمای ذوب           270 °C (decomp.)

انحلال‌پذیری in water      58.5 g/100 mL (100 °C)

انحلال‌پذیری in other solvents    Soluble in اتانول پروپیلن گلیکول

Slightly soluble in استون

Very slightly soluble in کلروفرم corn oil اتر

Insoluble in بنزن

لوزی آتش

 

50LD    4920 mg/kg (rat, oral)

به استثنای جایی که اشاره شده‌است در غیر این صورت، داده‌ها برای مواد به وضعیت استانداردشان داده شده‌اند (در 25 °C (۷۷ °F)، ۱۰۰ kPa)

 

 

محتوای بیشتر در این بخش: « زانتانگام پروپیلن گلیکول »